درمان سرطان با روش VMAT

درمان سرطان با روش VMAT
0 ۱,۳۱۶

پرتو درمانی VMAT

درمان سرطان با روش VMAT – پرتودرمانی VMAT نوعی روش Intensity Modulated Radiation Therapy (IMRT) می‌باشد که  پرتو با چرخش پیوسته ۳۶۰ درجه دستگاه به تومور می‌رسد.

توزیع دوز دارو بسیار با دقت و متناسب با شکل تومور انجام می‌شود. در هرجلسه درمانی از یک یا چند چرخش استفاده می شود. این روش دارای شتابدهنده برای برآورده کردن نیازهای تکنولوژی های پیشرفته این روش از جمله high dose rates و کنترل دقیق سرعت چرخش و حرکت صفحات دستگاه می‌باشد. این روش درمان با سرعت درمان بسیار بالاتری نسبت به روش های دیگر عمل می کند. یک چرخش کامل کم تر از دو دقیقه زمان می‌برد.

VMAT  بیشتر در درمان تومورهای خاص سر و گردن، پروستات و دستگاه عصبی مرکزی استفاده می‌شود.مطالعات بیشتری در حال اثبات درگیری بافت سالم کم تری نسبت به روش IMRT  می باشد.درمان سرطان با روش VMAT

تکنولوژی‌های بسیاری در درمان سرطان استفاده می‌شود. یکی از این تکنولوژی‌ها درمان به روش VMAT است که در جهت از بین بردن تومور استفاده می‌شود. پس از نصب دستگاه رادیوتراپی در مرکز درمان، از روش درمان VMAT به‌منظور درمان سرطان پروستات، سر و گردن و سایر تومورها استفاده می‌گردد. یکی از مهم‌ترین مزایای VMAT دقت و سرعت‌ بالای آن است. درمان به روش VMAT درحالی‌که بافت سالم اطراف تومور را از اشعه محافظت می‌نماید، بر خود تومور تمرکز می‌کند. این روش درمان در کمتر از 2 دقیقه انجام می‌گردد. سرعت‌ بالای این روش، به دقت و انتقال پرتو در بهبود سلامت بیمار کمک می‌کند و علاوه برآن به بهبود راحتی و کیفیت زندگی شخص می‌افزاید.

مزایای این روش

  • سرعت بالا نسبت حداکثر 5 دقیقه نسبت به روش های دیگر که در حدود ۳۰ الی ۶۰ دقیقه زمان نیاز دارند.
  • دقت بالا در درمان شکل دقیق تومور.
  • کاهش خطر به واسطه کوتاه بودن زمان پرتودرمانی
  • احساس راحتی و امنیت بیشتر
منبع imor

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین و مشاوره