بهترین دکتر متخصص درمان سرطان سینه در تهران

بهترین دکتر متخصص درمان سرطان سینه در تهران
0 ۴۹۷

درمان سرطان سینه

اگر سرطان سینه در شما تشخیص داده شده است، تیم مراقبت از سرطان و پزشک شما گزینه های درمانی مناسب را با شما در میان می گذارد. مهم است که در مورد هر یک از انتخاب های خود به دقت فکر کنید و مزایای هر گزینه درمانی را در مقابل خطرات و عوارض جانبی احتمالی بسنجید.

درمان های موضعی

برخی از درمان‌ها، مانند جراحی و پرتودرمانی،  موضعی هستند ، به این معنی که تومور را بدون تأثیر بر بقیه بدن درمان می‌کنند.

اکثر زنان مبتلا به سرطان سینه نوعی جراحی برای برداشتن تومور انجام می دهند. بسته به نوع سرطان سینه و میزان پیشرفته بودن آن، ممکن است به انواع دیگری از درمان نیز ، قبل یا بعد از جراحی، یا گاهی اوقات هر دو نیاز داشته باشید.

درمان های سیستمیک

داروهایی که برای درمان سرطان سینه استفاده می‌شوند،  درمان‌های سیستمیک محسوب می‌شوند،  زیرا می‌توانند تقریباً در هر نقطه از بدن به سلول‌های سرطانی تاثیر بگذارند. برخی از آنها را می توان از طریق خوردن، تزریق به عضله یا مستقیماً وارد جریان خون کرد. بسته به نوع سرطان سینه، انواع مختلفی از درمان دارویی ممکن است استفاده شود، از جمله:

رویکردهای درمانی رایج

به طور معمول، درمان بر اساس نوع سرطان سینه و مرحله آن است. سایر عوامل، از جمله سلامت کلی، وضعیت یائسگی، و ترجیحات شخصی نیز در نظر گرفته می شوند.

تصمیم گیری در مورد درمان

مهم است که در مورد همه گزینه های درمانی خود، از جمله اهداف و عوارض جانبی احتمالی، با پزشک خود صحبت کنید تا بهترین تصمیم را بگیرید که متناسب با نیازهای شما باشد. همچنین بسیار مهم است که اگر چیزی را در مورد آن مطمئن نیستید بپرسید.

اگر زمان اجازه می دهد، اغلب ایده خوبی است که به دنبال نظر فرد دوم نیز باشید. نظر دوم می تواند به شما اطلاعات بیشتری بدهد و به شما کمک کند تا در مورد طرح درمانی که انتخاب می کنید، اطمینان بیشتری داشته باشید.

با یک بازمانده از سرطان سینه ارتباط برقرار کنید

فکر کردن در مورد شرکت در یک کارآزمایی بالینی

کارآزمایی‌های بالینی، مطالعات تحقیقاتی با دقت کنترل‌شده‌ای هستند که برای بررسی دقیق‌تر درمان‌ها یا روش‌های جدید امیدوارکننده انجام می‌شوند. کارآزمایی‌های بالینی یکی از راه‌های درمان سرطان است. در برخی موارد آنها ممکن است تنها راه دسترسی به درمان های جدیدتر باشند. آنها همچنین بهترین راه برای پزشکان برای یادگیری روش های بهتر برای درمان سرطان هستند. با این حال، آنها برای همه مناسب نیستند.

اگر می‌خواهید درباره آزمایش‌های بالینی که ممکن است برای شما مناسب باشد اطلاعات بیشتری کسب کنید، از پزشک خود بپرسید که آیا کلینیک یا بیمارستان شما آزمایش‌های بالینی را انجام می‌دهد یا خیر.

در نظر گرفتن روش های مکمل و جایگزین

ممکن است در مورد روش های جایگزین یا مکملی بشنوید که پزشک شما برای درمان سرطان یا تسکین علائم ذکر نکرده است. این روش ها می تواند شامل ویتامین ها، گیاهان دارویی و رژیم های غذایی خاص یا روش های دیگری مانند طب سوزنی یا ماساژ باشد.

روش‌های تکمیلی به درمان‌هایی اطلاق می‌شود که همراه با مراقبت‌های پزشکی منظم شما استفاده می‌شوند. یا به جای درمان پزشکی از درمان های جایگزین استفاده می شود. اگرچه برخی از این روش‌ها ممکن است در تسکین علائم یا کمک به احساس بهتر مفید باشند، اما اثربخشی بسیاری از آنها ثابت نشده است. برخی حتی ممکن است مضر باشند.

مطمئن شوید که با پزشکان متخصص سرطان خود در مورد هر روشی که در مورد استفاده از آن فکر می کنید صحبت کنید. آنها می توانند به شما کمک کنند تا آنچه را که در مورد روش شناخته شده (یا ناشناخته) است یاد بگیرید، که می تواند به شما در تصمیم گیری آگاهانه کمک کند.

کمک به درمان سرطان

افراد مبتلا به سرطان، صرف نظر از اینکه در چه مرحله ای از بیماری باشند، نیاز به حمایت و اطلاعات دارند. دانستن همه گزینه های خود و یافتن منابع مورد نیاز به شما کمک می کند تا تصمیمات آگاهانه ای در مورد مراقبت  از خود بگیرید.

چه به فکر درمان باشید، یا اصلاً تحت درمان نباشید، همچنان می‌توانید از مراقبت‌های حمایتی برای کمک به درد یا سایر علائم استفاده کنید. برقراری ارتباط با تیم مراقبت از سرطان مهم است تا تشخیص خود، درمان توصیه شده و راه‌های حفظ یا بهبود کیفیت زندگی خود را بدانید.

انواع مختلف برنامه ها و خدمات پشتیبانی ممکن است مفید باشند و می توانند بخش مهمی از مراقبت شما باشند. اینها ممکن است شامل خدمات پرستاری یا مددکاری اجتماعی، کمک های مالی، توصیه های تغذیه ای، توانبخشی یا کمک معنوی باشد.

انتخاب توقف درمان یا عدم انتخاب درمان

برای برخی از افراد، زمانی که همه درمان‌های ممکن آزمایش شده‌اند و دیگر سرطان را کنترل نمی‌کنند، زمان آن رسیده است که مزایا و خطرات ادامه آزمایش درمان‌های جدید را بسنجیم. چه به درمان ادامه دهید یا نه، هنوز کارهایی وجود دارد که می توانید برای کمک به حفظ یا بهبود کیفیت زندگی خود انجام دهید.

برخی از افراد، به خصوص اگر سرطان پیشرفته باشد، ممکن است اصلاً مایل به درمان نباشند. دلایل زیادی وجود دارد که شما ممکن است تصمیم به درمان سرطان نگیرید، اما مهم است که با پزشک خود صحبت کنید و این تصمیم را بگیرید. به یاد داشته باشید که حتی اگر تصمیم به درمان سرطان ندارید، همچنان می توانید از مراقبت های حمایتی برای کمک به درد یا سایر علائم استفاده کنید

 

منبع 

ارسال یک پاسخ

آدرس ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

× ثبت نوبت آنلاین و مشاوره